Iš tiesų, tiek daug apie baterijas neteko girdėti nuo tada, kai beveik prieš dešimtmetį žiūrėdavom į rožinių kiškučių Energizer reklamas. Ne viename 2014 ir 2015 metų verslo ir technologijų apžvalgoje internet of things – kas iš esmės reiškia technologijas buityje – buvo pirmuosiuose trejetukuose, dažniausiai pirmoje to watch. Google nupirko Nest už 3 milijardus ir žengė į „protingų namų“ erdvę, bet tai ką šeštadienio rytą pristatė Tesla panašu į energetikos revoliuciją ir čia yra tikrai įdomių reikalų.

models-powerwall@2x
www.teslamotors.com nuotrauka

Elon Musk pristatė Tesla projektą Powerwall – namų bateriją, kuri kaupia energiją saulės kolektorių pagalba ir aprūpina visus namus elektra tamsiuoju paros metu. Iš esmės namams beveik nereiks išorinio energijos šaltinio, pakaks tik saulės. Wired paskaičiavo, kad nuosavam namui surinktos energijos pakanka maždaug 4-5 valandom, bet jei nedarote iš namo kalėdinės eglutės, laikas ilgėja. Be to, galima sujungti dvi-tris baterijas. Viena kainuoja 3500 JAV dolerių ir padaryta taip, kad taptų namų (blogiausiu atveju – garažo) puošmena – tai ne kažkoks griozdas, o malonus sleek design dalykas.

Žinoma, baterijos nepakanka, reikia saulės kolektorių ant stogo ir dar visos instaliacijos, bet svarbu net ne tai, ką Powerwall gali šiandien, o ką galės, tarkim, po 3 metų. Sveiki atvykę į ateitį:

Share Button