Kaip kuriamas „recruit“ tipo video?

Kaip kuriamas „recruit“ tipo video?

2 2203

Vaizdas pasako daugiau nei bet koks tekstas, be to, kuria realybės jausmą. O šiandien Lietuvos verslui labai rūpi patrauklaus darbdavio įvaizdis ir talentingų darbuotojų pritraukimas.

Audiovizualinės komunikacijos agentūra „WideWings“ pataria, kaip sukurti gerą recruit tipo video.

Jie juos kuria pagal Maslow poreikių piramidę: „nors yra kelios linijos, bet galima matyti, kad iš pradžių daugiau filmuke kalbama apie pamatinius poreikius (maistas nemokamas), tada pereiname prie aukštesnių tikslų ir užbaigiama saviraiška, pripažinimu, įvertinimu“.

Štai kaip viskas atrodo – dekonstruojame sparčiai augančios Lietuvos IT įmonės „Ruptela“ video, kurį sukūrė „WideWings“:

 • Pirminiai poreikiai (nemokamas maistas)
  „Kava už dyką, maistas už dyką“ (00:46-00:54);
 • Saugumas (daro viską, kad jaustumeis kaip namie)
  „Mes patenkame į suaugusiųjų žaidimų kambarį, tai yra svajonių kambarys. […] Turim nuostabų dalyką, masažinį krėslą“ (01:24-01:40);
 • Socialiniai dalykai, bendravimas (pramogauja kartu, daugiakultūrė aplinka)
  „Mes visi pajaučiam, kad dirbam ne kiekvienas atskirai, o visi bendro tikslo link. […] Ką sakyt, labai nuostabi įmonė yra „Ruptela“. Direktoriui šilčiausi linkėjimai, labai auksinis žmogus yra. Kai nemuša“ (1:41-2:05);
 • Noras būti pripažintu ir išreikšti save (leidžia klysti, bandyti, karjeros galimybės, svarbiausia žmogus)
  „Į įmonę ateina žmonės, kurie nori įgyvendinti savo kūrybines galias. Kurie ateina, sako, gal pabandykim šitaip, aš girdėjau, kad darom šitaip.. Ir mes bandom, aišku, ir klystam kartais, bet tai yra didelė motyvacija žmonėms“ (2:07-2:32).

Perėjus visas piramidės pakopas susidaro įspūdis, kad ten bus patenkinti visi tavo poreikiai, šioje darbovietėje jausies visavertis žmogus.

Share Button
 • sober

  paprastai dairydamasis naujo darbo lyg ir zmogus dazniausiai teiraujasi del atlyginimo ir papildomu geroves salygu, o ne nemokamu cipsu ar obuoliu virtuveje? tai nezinau kaip cia su ta piramide.

  • Aironas

   Dėl atlyginimo žmonės vien ir eina į darbą. Jį VISOS įmonės pasiūlo. Bet kiekviena gerovės sąlyga ir čipsai, kolegos, vertinamas darbuotojas jau yra Maslow. Nemanau, kad to žmogus nė kiek nenori. Darbas juk ir neturi būti kančia.