Filas: „Pirato dilema“ arba verslo modelis drąsiam knygų leidėjui

Filas: „Pirato dilema“ arba verslo modelis drąsiam knygų leidėjui

Autorius -
3 102

Daugelis iš mūsų girdėjo, kad „Radiohead“ nemokamai įmetė savo albumą į internetą ir pasiūlė susimokėti, jeigu jis patiko. Galbūt kai kas girdėjo, kad ir kai kurie knygų leidėjai praktikuoja tokį verslo modelį. Tačiau man tai buvo nauja, kai kažkur perskaitęs apie „The Pirate’s Dilemma“ knygą, sugooglinau užklausą ir radau, kad galiu rinktis – arba siųstis nemokamai, arba atlyginti autoriui už triūsą.

Turiu prisipažinti, kad knygą parsisiunčiau nemokamai (štai iš čia). Bet ne todėl, kad būtų gaila 1 USD. Tiesiog mokėjimo procesas man pasirodė komplikuotas – susivesk duomenis, susikurk „PayPal“ sąskaitą… Jeigu tai būtų paprasčiau, jeigu nereikėtų ieškoti piniginės su kortelių numeriais…

Na, o pati knyga yra skirta kuriems įdomu

[…] how youth culture drives innovation and is changing the way the world works. It offers understanding and insight for a time when piracy is just another business model, the remix is our most powerful marketing tool and anyone with a computer is capable of reaching more people than a multi-national corporation.

[…] s piracy continues to change the way we all use information, how should we respond? Do we fight pirates, or do we learn from them? Should piracy be treated as a problem, or a solution? To compete or not to compete – that is the question – that is the Pirate’s Dilemma, perhaps one of the most important economic and cultural conundrums of the 21st Century.

Beje, tokio knygų leidybos modelio laikosi ir Cory Doctorow, rašantis mokslinę fantastiką bei „Boing Boing“ blogą. Štai ką jis sako:

It’s good business for me, too. This „market research“ of giving away e-books sells printed books. What’s more, having my books more widely read opens many other opportunities for me to earn a living from activities around my writing, such as the Fulbright Chair I got at USC this year, this high-paying article in Forbes, speaking engagements and other opportunities to teach, write and license my work for translation and adaptation. My fans’ tireless evangelism for my work doesn’t just sell books–it sells me.

Ar Lietuva pernelyg maža tokiam būdui pardavinėti knygas? Nežinosime tol, kol kas nors nepamėgins. Bet juk faktas, kad tai – galimybė tapti jeigu ne dažniau perkamam, tai bent jau populiaresniam.

Share Button
  • Arnoldas

    Nu sorry, bet nieko paprastesnio kaip susikurti PayPal sąskaitą ir ja atsiskaitinėti, internete turbūt jau nebus išrasta.

  • http://tornados.hostingas.in/ zanaz

    Uz Paypal papraciau ko gero butu tik jei kas sukurtu koki priedeli kur prijungi prie kompo per USB, ikisi doleri/eura/lita ir jau atsisaites. Arba koks cd-romas kur grynus ima :D

  • Pingback: Nemokamos knygos - čia verslo modelis ar ne?()