„Steve Jobs didn’t see his life flash before his eyes, because Apple doesn’t support Flash.“

Dar 2010-aisiais visi kalbėjo, kad Steve Jobs nužudė flashą, kuomet nutraukė Flash palaikymą iOS device‘ams. Tiesa, Flash technologija keliuose interneto komponentuose desktop‘uose vis dar gyva. Konkrečiai video grotuvuose ir reklaminiuose skydeliuose. Vis dėlto panašu, kad tam pagaliau artėja galas.

Chrome neseniai paskelbė galutinį sprendimą Flash technologijai baneriuose ir nuo rugsėjo by default darys tai, ką Safari naršyklė MacBook‘uose jau darė kurį laiką – blokuos neesminius Flash elementus tinklapiuose. Ką algoritmas nuspės kaip esminį turinį, o ką ne, kol kas dar sunku pasakyti, bet tikėtina, kad pvz. YouTube video playeris nebus užpauzinamas, tuo tarpu šone esantys reklaminiai skydeliai bus. To priežastis gana paprasta – Flash yra daug kompiuterių resursų sunaudojanti technologija, veikianti background‘e, taigi Flash grojimo sustabdymas sąlygos ilgesnį nešiojamų kompiuterių baterijų darbo laiką ir apskritai mažiau naudojamus kompiuterio resursus.

Ką reikia žinoti reklamdaviams ir agentūroms?

Baneriai nebus automatiškai animuojami, o bus užtemdomi ir atsiras „play“ mygtukas, kurį paspaudus bus aktyvuojamas Flash komponentas ir animacija. Labiausiai sunerimti turėtų reklamdaviai, nes už tokius impressionus jie vis tiek mokės pinigus. Baneris techniškai bus užkraunamas t.y. atliekama užklausa į reklamos serverį.

Sprendimas gana paprastas – naudoti image banerius arba pereiti prie HTML5 technologijos.

Taigi, vasaros off-season‘as puikus metas išmokyti savo creative production agentūras draugauti su HTML5. Čia pagelbėti gali „Adform Studio“ įrankis, leidžiantis labai paprastai sukurti HTML5 banerius panaudojant paruoštus šablonus.

Share Button

SIMILAR ARTICLES