VSD visuomenei visad buvo savotiša terra incognita – niekas dorai nežino ką ir kaip jie ten daro ir kuo tiksliai užsiima. Kiek anksčiau paskelbė kažkokią ataskaitą apie saugumą Lietuvoje, bet jos niekas taip ir nėra skaitęs. Tie keli žurnalistai ir suinteresuoti asmenys nesiskaito. Šiandien – žvalgų deną – VSD kuria istoriją ir startuoja su kampanija draugiškesniu visuomeniniam vartojimui formatu – video reklama. Trys video klipai – liudijimai, tikros istorijos įvykusios Lietuvoje.

VSD strteginės komunikacijos vadovė, kampanijos autorė bei organizatorė Aurelija Katkuvienė „Dansu Dansu“ pasakojo, jog užsienio žvalgyba aktyvina savo veiksmus, todėl labai svarbu, kad žmonės išmoktų atpažinti tokią veiklą. Klausantis Aurelijos atrodo, kad ji pasakoja kažkokio filmo apie šnipus scenarijų, tačiau žmonės iš tokių organizacijų kaip VSD dirba ir žino ką kalba.

Ir tikrai, pažiūrėjus klipus kažkam kils noras burnoti, kad be reikalo VSD kelia paniką ir sėja kažkokią paranoją – nejau dabar reika bijoti tave užkalbinusio vyriškio ar konferencijos metu šalia prisėdusio svečio? Ne, bet, jei jums atrodo, kad esate visai nesvarbus eilinis žmogelis, kuris neturi nieko bendro su valstybės paslaptimis ir jūsų tikrai neverta stebėti, galite klysti. Galutinis tikslas galite būti ne jūs, o pavyzdžiui jūsų giminaitis, vadovas, kolega, įmonė arba apskritai dar trečias ar ketvirtas po jūsų žmogus. Žvalgyba todėl taip ir vadinasi, nes toms organizacijoms nereikia nieko konkretaus dabar – jos stebi, renka informaciją ir vėliau „sujungia taškus“. Visos šios informacijos dalys sudaro bendrą vaizdą ir padeda sustrateguoti makro lygio veiksmus ir paskui paveikti industrijas ir valstybes.

Klipus padėjo pagaminti profesionalūs scenaristai, prodiuseriai ir režisieriai visuomeniniais pagrindais – už ką visiems mes kaip piliečiai sakom ačiū. Reklamą nemokamai transliuos Delfi TV, ir LRT.

Idėjos autorė ir koordinatorė: Aurelija Katkuvienė (VSD)
Prodiuseris: Martynas Mickėnas
Režisierė: Dovile Šarutytė
Scenarijus: Aidas Puklevičius
Grafikos dizainas: Darius Čekanauskas
Operatorius: Audrius Budrys
Kostiumų dailininkė: Liuka Songailaitė
Montažo režisierius: Ričardas Matačius
Garso dizainas: Soundboxing
Video postprodukcija: Triplenode

Share Button